ساخت سردخانه در ارومیه - ساخت سردخانه میوه

ساخت سردخانه در ارومیه - ساخت سردخانه میوه

سردخانه ارومیه درواقع یخچال بسیار بزرگی می باشد که از آن برای نگهداری حجم زیادی از مواد غذایی و محصولات کشاورزی استفاده می ‌شود. سردخانه ‌ها معمولا دارای یک ساختمان بزرگ و اتاقک ‌های متعدد هستند.

ساخت سردخانه در ارومیه

برای طراحی و ساخت انواع سردخانه با کیفیت بالا در ارومیه با کارشناسان ما تماس حاصل کنید. شماره تماس: 09379368949

آشنایی با سردخانه ارومیه

سردخانه ارومیه در واقع یخچال بسیار بزرگی می باشد که از آن برای نگهداری حجم زیادی از مواد غذایی و محصولات کشاورزی استفاده می ‌شود. سردخانه ‌ها معمولا دارای یک ساختمان بزرگ و اتاقک ‌های متعدد هستند. تقسیم کل فضای سردخانه ارومیه به این اتاق‌ ها، کمک می ‌کند تا بتوان سرمای یک دست و مناسبی را به تمام محصولات موجود در سردخانه برساند.

سردخانه میوه در ارومیه

این مکان ‌ها به ‌تناسب کاربردی که دارند و محصولاتی که در خود نگهداری می‌ کنند، تقسیم‌ بندی ‌های گوناگونی دارند که هر یک از آن‌ ها، باید متناسب با کاربردی که قرار است داشته باشند و طبق قواعد همان کاربرد ساخته شوند؛ برای ساخت هر یک از انواع سردخانه در ارومیه، باید از تجهیزات و امکانات مناسب آن استفاده شود و نوع طراحی نیز می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

بررسی کاربرد سردخانه در ارومیه

مهم ‌ترین وظیفه یک سردخانه، حفظ کیفیت محصولات مورد نظر در مدت ‌زمان مشخص است. اگر یک سردخانه نتواند این کار را به‌ درستی انجام دهد، عملا از نظر ساخت و رعایت استانداردهای مربوطه به ‌درستی طراحی و اجرا نشده است.

سردخانه های ارومیه در حفظ کیفیت مواد غذایی و محصولات کشاورزی نقش اساسی دارد. کاربردهای سردخانه به صنایع دارویی و حتی نظامی هم مربوط می‌ شود.

سردخانه ‌های کوچک خانگی که برای نگهداری محدود مواد غذایی، سردخانه‌ های فروشگاهی که برای نگهداری مواد غذایی و پروتئینی مورد استفاده قرار می ‌گیرد، سردخانه ‌های تجاری که در مراکز فروش بزرگ یا رستوران ‌ها هتل ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد و سردخانه ‌های صنعتی عظیم که در کارخانه‌ های بزرگ و در انبارها استفاده می ‌شوند، تنها بخشی از کاربردهای گسترده سردخانه است.

انواع سردخانه صنعتی در ارومیه

استان آذربایجان غربی، به ‌طور میانگین در یک سال حدود یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن میوه، در این استان تولید می ‌شود که با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب این منطقه و همچنین، موقعیت مرزی آن با همسایه‌ های ایران یک پتانسیل بسیار خوب و مناسب برای صادرات و همچنین صنعت سردخانه ارومیه به‌حساب می ‌آید.

سردخانه صنعتی در ارومیه

اما عدم مدیریت مناسب موجب شده است تا حجم زیادی از سرمایه ‌گذاران و اهالی منطقه، نسبت به ساخت سردخانه‌ های میوه اقدام کنند؛ این امر موجب شده تا میزان ظرفیت سردخانه ‌های موجود در استان، بیش از نیاز فیزیکی و نیاز بازار میوه باشد. قالب محصولات تولید شده در استان آذربایجان غربی سیب و انگور است که با توجه به ماندگاری این محصولات، بیشتر تقاضا برای نگهداری سیب است.

توجه بیش‌ از حد به بحث دپو میوه و صادر نشدن مجوزهای پیاپی، بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ های تولید و نگهداری استان موجب شده است که تقاضا به ‌اندازه کافی نباشد. این امر موجب تغییر کاربری بسیاری از این مراکز و همچنین، پایین آمدن تعرفه ‌ی نگهداری میوه در سردخانه ‌ها است.

این موضوع در کنار بالا رفتن هزینه ‌های دلاری واردات تجهیزات موردنیاز سردخانه‌ ها، فشار زیادی را به این صنعت وارد می ‌کند. 

سردخانه میوه در ارومیه

ارومیه و آذربایجان غربی دارای آب ‌و هوا و خاک بسیار مناسبی است‌؛ ولی با وجود این شرایط مناسب هنوز میانگین محصول در باغ ‌های این استان، حدود ۲۴ هزار تن در واحد هکتار است که این میزان محصول، از مقدار استاندارد جهانی پایین ‌تر است و باغداران می ‌توانند، با اصلاح نژاد محصولاتی که تولید می ‌کنند بازدهی بیشتری از باغ‌ های خود داشته باشند.

ساخت سردخانه میوه در ارومیه

این کار موجب می ‌شود تا هم خودشان به سود بیشتری برسند و هم بخش قابل ‌توجهی از ظرفیت‌ های خالی سردخانه‌ های میوه پر شود. همچنین بازاریابی مناسب برای فروش میوه‌ ها در بازارهای خارجی، می ‌تواند این اطمینان را ایجاد کند که باغداران هر آنچه را که تولید می ‌کنند می ‌فروشند؛ در این صورت باغدار نیز می ‌تواند با خیال راحت حجم تولید خود را بدون ترس از تلف شدن آن افزایش دهد.

راهکار دیگری نیز وجود دارد، مثلا امکانات مناسبی برای انتقال محصولات استان‌ های مجاور به سردخانه‌ های آذربایجان غربی فراهم شود. این ‌گونه باغداران در دیگر استان ‌ها می‌ توانند محصولات خود را به منطقه بیاورند و ضمن اطمینان از ماندگاری آن‌ ها، از این امتیاز مجاورت به مناطق مرزی استفاده کنند و محصولات خود را در بازارهای بین‌ المللی به فروش برسانند.

بدین ‌گونه هم ‌ظرفیت خالی سردخانه ‌ها پر خواهند شد که به نفع صنعت سردخانه‌ ارومیه است و هم فرصت ‌های شغلی جدید در استان پدید خواهد آمد که به رونق اقتصاد منطقه کمک خواهد کرد. مراکز در حال ساخت و نیمه ساخت دیگر هم می‌ توانند در همین مراحل اولیه، با اعمال تغییرات کوچکی بخش ‌های مهم در زیر شاخه‌ های صنعت کشاورزی تبدیل شوند؛ بسیاری از آن‌ ها می ‌توانند با سرمایه‌ گذاری روی صنایع بسته‌ بندی و یا سردخانه‌ های مربوط به مصارف دیگر، وارد بازار جدید شوند که بازدهی بیشتری برای آن ‌ها داشته باشد.

برای خرید سردخانه میوه در ارومیه با شماره 09379368949 تماس حاصل کنید.

خرید و ساخت سردخانه در ارومیه

مدیریت مناسب منابع و ارتباطات بازاریابی، می ‌تواند بستری را ایجاد کند که در آن به بهترین شکل از منابع و پتانسیل‌های منطقه استفاده شود و همچنین از ضرر بیشتر صاحبان سردخانه‌ ارومیه جلوگیری کرد. این امر نیازمند سیاست‌گذاری‌های درست و همچنین همراهی سرمایه‌گذاران و صاحبان سردخانه‌های صنعتی در منطقه است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×
×

چطور میتونم کمکت کنم؟