ساخت سردخانه در تبریز - طراحی و هزینه ساخت سردخانه تبریز

ساخت سردخانه در تبریز - طراحی و هزینه ساخت سردخانه تبریز

ساخت سردخانه در تبریز - طراحی و هزینه ساخت سردخانه تبریز

ساخت سردخانه در تبریز - طراحی و هزینه ساخت سردخانه تبریز - قیمت ساخت و نصب سردخانه در تبریز با کیفیت بالا - تعمیر سردخانه در تبریز

ساخت سردخانه در تبریز

+ هزینه طراحی و نصب سردخانه در تبریز

سال ‌های زیادی است که برای افزایش طول عمر مواد غذایی مختلفی مانند سبزیجات، گوشت، میوه و غیره از سردخانه‌ ها استفاده می‌شود. سردخانه‌ ها علاوه بر بالا بردن مدت زمان نگهداری مواد غذایی در حفظ طراوت و کیفیت آن ‌ها نیز نقش مهمی دارند.

برای طراحی و ساخت سردخانه در تبریز می توانید با کارشناسان الکتروبهمن تماس حاصل کنید.

شماره تماس: 09156152857

.

ساخت سردخانه در تبریز

.

مقاله آموزشی: انواع سردخانه در اصفهان

.

آشنایی با انواع سردخانه تبریز

.

این محیط‌ های ایجاد کننده سرما با توجه به نوع مواد غذایی که در آن نگهداری می ‌شوند، ظرفیت و ابعاد آن تقسیم ‌بندی می ‌شوند. 

تقسیم‌بندی سردخانه تبریز بر اساس دما

این محیط‌های ایجاد کننده سرما‌ از نظر دمایی در دو دسته کلی سردخانه با دمای زیر صفر و سردخانه با دمای بالای صفر جای می ‌گیرند. در سردخانه ‌هایی با دمای بالای صفر، میوه، لبنیات و دارو نگهداری می ‌شود و سردخانه‌ هایی که دمای هوا در آن ‌ها زیر صفر است، برای نگهداری گوشت، ماهی و مرغ مناسب هستند.

جالب است بدانید که سردخانه ‌هایی نیز وجود دارند که به تونل انجماد معروف هستند و برای پایین آوردن سریع دمای مواد غذایی استفاده می‌ شوند. همچنین سردخانه ‌های دو مرحله ‌ای دارای ویژگی‌ های خاصی هستند که آن‌ ها را برای نگهداری بستنی مناسب کرده است.

محیط‌های ایجاد کننده سرما‌ی مناسب برای میوه‌ها و لبنیات: دمای هوا در این سردخانه‌ها بالای صفر و معمولاً بین صفر تا چهار درجه سانتی‌گراد است زیرا این دما برای نگهداری لبنیات و انواع میوه‌ها و سبزیجات کفایت می‌کند. این نوع سردخانه‌ها در شهرهایی که تولیدات مواد لبنی و محصولات کشاورزی در آن‌ها زیاد است، کارایی بسیاری دارند به همین دلیل اکثر سردخانه تبریز از این نوع هستند.

محیط‌های ایجاد کننده سرما‌ی مناسب برای نگهداری مرغ و گوشت: دمای این نوع سردخانه‌ها زیر صفر و معمولاً در حدود منفی هجده درجه سانتی‌گراد است که دمای مناسبی برای نگهداری مرغ، گوشت و ماهی به صورت یخ‌زده به حساب می‌آید.

تونل انجماد: تونل انجماد را نیز می‌توان نوعی سردخانه در نظر گرفت که برای سرد کردن انواع مواد غذایی در مدت زمان بسیار کوتاه به کار می‌رود. دمای تونل انجماد می‌تواند بین منفی چهل تا منفی هجده درجه سانتی‌گراد متغیر باشد.

سردخانه دو مرحله ‌ای: برای نگهداری خوراکی‌ هایی مانند بستنی که در آن‌ ها خامه و چربی وجود دارد، به منظور حفظ بافت نرم آن از سردخانه ‌های دو مرحله ‌ای استفاده می ‌شود. دمای این سردخانه ‌ها معمولاً پایین‌ تر از منفی هجده درجه سانتی‌گراد هستند.

تقسیم‌ بندی سردخانه‌ تبریز بر اساس ظرفیت و ابعاد

سردخانه‌ تبریز را با توجه به ظرفیت نگه‌داری مواد غذایی و ابعاد آن به سه دسته اتاقی، متحرک و صنعتی تقسیم‌بندی می‌کنند.

سردخانه کوچک: این سردخانه‌ها (cold storage) دارای ابعادی کوچک هستند و برای نگهداری مواد غذایی مورد نیاز برای رستوران‌ها، هتل‌ها یا شرکت‌های توزیع مواد غذایی استفاده می‌شوند. با قرار دادن تجهیزات سرمایشی در یک اتاق و عایق کردن دیوارهای آن به کمک ساندویچ پانل می‌توان یک سردخانه کوچک ساخت. این نوع سردخانه‎ها برای نگهداری میوه‌های برداشت شده از باغ‌ها نیز کاربرد دارند.

سردخانه متحرک: این نوع سردخانه‌ها با عنوان سردخانه‌های کانکسی نیز شناخته می‌شوند و در ابعاد کوچک و بزرگ وجود دارند. در سردخانه‌های متحرک از یک کانکس، کانتینر یا هر سازه فلزی دیگری به جای اتاق استفاده می‌شود. مزیت این نوع سردخانه نسبت به سردخانه‌های دیگر، قابلیت حمل و نقل آن‌ها به جاهای مختلف است.

سردخانه صنعتی: همان‌طور که از نام این سردخانه تبریز مشخص است، از آن برای نگهداری مقدار زیادی مواد غذایی در مقیاس صنعتی استفاده می‌شود. تمامی کارخانه‌های بزرگ تولیدکننده مواد لبنی، فرآورده‌های گوشتی، کشتارگاه‌ها و غیره دارای سردخانه‌های صنعتی هستند.

مقاله آموزشی: ساخت سردخانه صنعتی در کرج

تقسیم‌بندی سردخانه‌ها بر اساس اتمسفر

سردخانه با قابلیت کنترل اتمسفر – سردخانه با کنترل اتمسفر: برای نگهداری مواد غذایی مختلف برای طولانی مدت استفاده می‌شود. بهتر است بدانید که نگهداری برخی مواد، نیازمند ایجاد شرایط دمایی و جریان هوای خاصی است به همین دلیل سردخانه‌هایی ساخته می‌شوند که بتوان اتمسفر هوا را در آن‌ها کنترل کرد.

به عنوان مثال در برخی از این نوع سردخانه‌ها میزان اکسیژن هوا کنترل می‌شود به این صورت که دی اکسید کربن از طریق مخازنی به داخل سردخانه تبریز تزریق می‌شود و نسبت بین اکسیژن و دی اکسید کربن هوا تغییر می‌کند.

سردخانه‌های عادی: در این نوع سردخانه‌ها فقط دما و رطوبت تنظیم می‌شود. سردخانه‌های عادی برای نگهداری اکثر مواد غذایی مناسب هستند. همچنین هزینه ساخت سردخانه‌های عادی نسبت به سردخانه‌های کنترل اتمسفر بسیار پایین‌تر است.

هزینه ساخت سردخانه در تبریز

.

هزینه ساخت سردخانه در تبریز

با افزایش ساخت کارخانه‌ های تولید مواد غذایی، نیاز به احداث سردخانه‌ های جدید نیز روز به روز بیشتر احساس می ‌شود. همان‌ طور که در بخش‌ های مختلف این مطلب اشاره کردیم، سردخانه ‌ها انواع مختلفی دارند و برای نگهداری بستنی، میوه، لبنیات، گوشت و مرغ به سردخانه‌ هایی با ویژگی ‌های متفاوتی نیاز است بنابراین اگر قصد خرید سردخانه در تبریز را دارید، باید با توجه به نیازتان وسایل سرمایشی مختلفی را خریداری کنید.

ساخت سردخانه در تبریز برای افرادی که دارای باغ یا کارخانه ‌های مواد غذایی هستند از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است اما یکی از دلایلی که باعث می ‌شود تا تصمیم‌ گیری درباره ساخت سردخانه سخت باشد، هزینه‌های لازم برای ساخت و راه‌اندازی سردخانه است. از عوامل مؤثر بر هزینه ساخت سردخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه برق با توجه به نوع سردخانه متفاوت است. سردخانه‌ های صنعتی به برق سه فاز نیاز دارند بنابراین هزینه برق آن‌ها بسیار بیشتر از سردخانه‌های معمولی است.

هزینه زمین و مصالح مورد نیاز برای ساخت سردخانه

هزینه تجهیزات مورد نیاز برای سردخانه تبریز مانند موتور سردخانه، ساندویچ پانل، تابلو برق، شیرآلات و سایر تجهیزات کنترل‌کننده دما

مقاله آموزشی: تاریخچه استفاده از سردخانه در سراسر دنیا

خرید سردخانه در تبریز

.

خرید سردخانه در تبریز

سردخانه‌ ها باعث شده ‌اند تا ما بتوانیم انواع مواد غذایی را برای مدت زمان بیشتری نگهداری کنیم. حمل و نقل مواد غذایی از شهری به شهر دیگر یا حتی صادرات آن‌ ها به کشورهای دیگر بدون استفاده از سردخانه ‌ها امکان ‌پذیر نیست. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی در ارتقای تجهیزات مربوط به سردخانه ‌ها نیز نقش مهمی داشته و امروزه می ‌توان به راحتی در هر مکانی یک سردخانه کوچک راه‌ اندازی کرد.

قیمت ساخت سردخانه تبریز با توجه به عوامل مختلفی مانند ابعاد، تجهیزات لازم و نوع استفاده از آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین سردخانه‌های بسیاری در سراسر کشور مانند سردخانه تبریز وجود دارد که باغداران، کشاورزان و… می‌توانند با اجاره کردن آن‌ها محصولات خود را در این سردخانه‌ها نگهداری کنند.

تلفن تماس: 09156152857

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×
×

چطور میتونم کمکت کنم؟