ساخت سردخانه صنعتی شیراز - الکتروبهمن

ساخت سردخانه صنعتی شیراز - الکتروبهمن

سردخانه شیراز محلی برای نگهداری انواع مواد غذایی در شرایط استاندارد است تا از فاسد شدن آن‌ ها در مدت ‌زمان مشخصی جلوگیری شود. ساخت سردخانه صنعتی در شیراز 09156152857

ساخت سردخانه صنعتی در شیراز

برای ساخت یک سردخانه مجهز در شیراز به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟ سردخانه در شیراز چه کاربردهایی دارد؟ سرما و رطوبت کافی باعث می ‌شود مواد غذایی مدت زمان طولانی‌ تری سالم بمانند و شادابی و طراوت خود را حفظ کنند به همین دلیل امروزه سردخانه ‌های بسیاری برای مصارف صنعتی و خانگی ساخته می ‌شوند که هر کدام از آن‌ ها ویژگی ‌های مختلفی دارند.

برای طراحی و ساخت و همچنین اجرای انواع سردخانه در شیراز می توانید با مشاوران گروه الکتروبهمن تماس حاصل کنید. شماره تماس: 09156152857 

مقاله آموزشی: ساخت و نصب سردخانه در زاهدان

آشنایی با سردخانه صنعتی در شیراز

ساخت سردخانه صنعتی در شیراز

سردخانه شیراز محلی برای نگهداری انواع مواد غذایی در شرایط استاندارد است تا از فاسد شدن آن‌ ها در مدت ‌زمان مشخصی جلوگیری شود. در واقع سردخانه ‌ها مجموعه ‌ای از ساختمان ‌ها و تجهیزات سرمایشی و کنترلی هستند.

بهتر است بدانید که وظیفه سردخانه جلوگیری از بروز هر گونه تغییر در کیفیت مواد غذایی برای طولانی ‌مدت است؛ پس اگر سردخانه ‌ای نتواند این کارها را را به خوبی انجام دهد یعنی استاندارد نیست و مشکلاتی در تأسیسات آن وجود دارد.

سردخانه ‌ها (cold storage) تنها محلی برای نگهداری عمده محصولات کشاورزی، میوه‌ ها، انواع گوشت و فراورده‌ های لبنی نیستند؛ بلکه کاربردهای بسیار گسترده ‌تری دارند. رستوران ‌ها، هتل‌ ها و بیمارستان ‌ها برای نگهداری مواد غذایی به سردخانه احتیاج دارند. همچنین یخچال‌ هایی که در مراکز تجاری بزرگ وجود دارند نیز نوعی سردخانه محسوب می ‌شوند. گستردگی استفاده از سردخانه‌ ها در اماکن مختلف باعث شده است که تجهیزات سردخانه‌ ها روز به روز پیشرفته ‌تر شوند.

مقاله آموزشی: ساخت و تعمیر سردخانه در کرمان

خرید سردخانه صنعتی در شیراز – انواع تجهیزات سردخانه شیراز

خرید سردخانه صنعتی در شیراز

تجهیزات مورد استفاده در سردخانه‌ ها با توجه به نوع و ابعاد سردخانه در شیراز می ‌تواند بسیار متفاوت باشد. البته تجهیزاتی همانند کمپرسور، کندانسور و اوپراتور در تمام سردخانه ‌ها وجود دارند. همچنین تجهیزات مربوط به وسایل کنترلی، شیرآلات و تجهیزات حفاظتی نیز از جمله موارد مهمی هستند که وجودشان برای راه ‌اندازی یک سردخانه استاندارد الزامی است.

کندانسور سردخانه

این وسیله یک مبدل حرارتی است که وظیفه دارد گرمای داخل سردخانه و گرمای حاصل از کار کمپرسور را به خارج از سردخانه منتقل کند. کندانسورها به دو دسته تقسیم می ‌شوند. کندانسورهای هوا خنک که گرما را به هوا منتقل می ‌کنند و کندانسورهای آب خنک که گرمای داخل سردخانه را به آب منتقل می ‌کنند.

این نکته را به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از کندانسور هوایی باید آن را در محیطی باز نصب کنید تا بتواند گرمای محیط داخلی را به خارج از سردخانه منتقل نماید.

کمپرسور

کمپرسورهای سردخانه شامل انواع مختلفی هستند که بر اساس نوع عملکردشان، نوع مبرد و مراحل تراکم تقسیم ‌بندی می ‌شوند. این وسیله یکی از مهم ‌ترین تجهیزات سردخانه در شهر شیراز می باشد. به همین دلیل باید با توجه به نیاز، بودجه و کارایی مدنظرتان بهترین کمپرسور را برای سردخانه خریداری کنید.

عایق سردخانه

برای اینکه بتوانید از ظرفیت حداکثری سردخانه در شیراز استفاده کنید باید به خوبی تمام قسمت‌ های مختلف سردخانه را عایق ‌بندی کنید. در هنگام عایق ‌بندی از پوشیده شدن درزها و خطوط اتصال کاملا مطمئن شوید تا به هیچ وجه سرمای حاصل از فعالیت تجهیزات برودتی به بیرون منتقل نشود. همچنین با تزریق مواد پلی یورتان در خطوط اتصال و نصب فلاشینگ در آن‌ ها، سردخانه به طور کامل هوابند می ‌شوند.

در گذشته از ساندویچ پانل پلی یورتان برای عایق ‌کاری سردخانه ‌ها استفاده می ‌شود. این پانل ‌ها به راحتی نصب می‌ شوند و عایق خوبی در برابر حرارت هستند. انتخاب بهترین روش برای عایق ‌کاری سردخانه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی باعث افزایش عمر تجهیزات سردخانه نیز می‌شود.

اواپراتور

این وسیله یک مبدل حرارتی است که در داخل سردخانه‌ ها برای کم کردن دمای محیط نصب می‌ شود. اواپراتورها با حرکت دادن هوای داخل سردخانه و هدایت آن به داخل کویل اواپراتور باعث کاهش دمای هوا می ‌شوند. برای خرید این وسیله نیز باید به عواملی مثل نوع محصولاتی که در سردخانه نگهداری می ‌شوند، نوع مبرد، گنجایش و دمای مورد نیاز در سردخانه توجه داشته باشید.

مقاله آموزشی: ساخت و راه اندازی انواع سردخانه در مشهد

تفاوت های سردخانه فریونی با سردخانه آمونیاکی

سردخانه‌ ها را می ‌توان از نظر نوع مبردی که در آن ‌ها استفاده می ‌شود به دو دسته سردخانه ‌های فریونی و سردخانه آمونیاکی تقسیم ‌بندی کرد. هر کدام از گازهای فریون و آمونیاک مزایا و معایب مختلفی به همراه دارند به همین دلیل بهتر است اگر علاقه‌ مند به راه‌ اندازی سردخانه در شیراز هستید یا قصد خرید سردخانه صنعتی در شیراز دارید با ویژگی‌ های هر کدام از آن ‌ها آشنایی کامل داشته باشید.

ویژگی ‌های مبرد آمونیاکی

سابقه استفاده از این نوع مبرد در سردخانه‌ های مختلف به خصوص سردخانه ‌های صنعتی شیراز بسیار زیاد است البته به دلیل این که یونیت برودتی این نوع مبرد فضای زیادی را اشتغال می ‌کند نمی ‌توان از آن در سردخانه ‌هایی با ابعاد کوچک مانند سردخانه‌ های کانکسی در شیراز استفاده کرد. قیمت گاز آمونیاک نسبت به مبردهای دیگر کمتر است به همین دلیل استفاده از آمونیاک به عنوان مبرد در سردخانه ‌های بزرگ‌ تر از نظر اقتصادی به صرفه‌ تر است.

برای استفاده از گاز آمونیاک باید به مسائل ایمنی توجه زیادی داشته باشید؛ زیرا این گاز به شدت سمی است و می ‌تواند در صورت تنفس طولانی مدت باعث مرگ شود. با این حال گاز آمونیاک برای محیط‌زیست خطری ندارد و به عنوان یک گاز دوستدار محیط‌زیست شناخته می‌شود.

ویژگی‌ های مبرد فریونی

مبردهای فریونی به سه دسته hfc، cfc و hcfc تقسیم ‌بندی می‌ شوند. از میان انواع مختلف گاز فریون فقط فریون های hfc با محیط‌ زیست سازگارند؛ زیرا فاقد کلر هستند. سایر گازهای فریون به دلیل وجود اتم کلر در ساختار فرمول شیمیایی ‌شان اثرات مخربی بر لایه اوزون دارند به همین دلیل امروزه کشورها پیشرفته از گاز فریون در صنایع خود استفاده نمی ‌کنند. گازهای فریونی اشتعال ‌پذیر نیستند و خطری برای سلامتی انسان ندارند. همچنین گاز فریون بدون بو است بنابراین تشخیص هر گونه نشتی در سیستم ‌های برودتی را با مشکل همراه می‌ سازد.

مبردهای فریونی در سردخانه‌ های کوچک مورد استفاده قرار می ‌گیرند؛ زیرا راه‌ اندازی سیستم‌های برودتی گاز آمونیاک نیاز به هزینه زیادی دارد. بنابراین مبرد آمونیاکی برای سردخانه‌ های کوچک از نظر اقتصادی توجیه چندانی ندارد. عدم جذب رطوبت توسط گاز فریون یکی دیگر از معایب استفاده از این مبرد در سردخانه‌ ها است زیرا در صورت نفوذ رطوبت به داخل سیستم برودتی، خسارت‌ های زیادی به بار خواهد آمد در صورتی که گاز آمونیاک رطوبت را جذب می‌کند و مانع از خوردگی و پوسیدگی تجهیزات مختلف در هنگام نفوذ رطوبت به سردخانه‌ ها می‌شود.

مقاله آموزشی: چگونه قیمت یک سردخانه را محاسبه کنیم؟

ساخت و نصب سردخانه در شیراز

ساخت و نصب سردخانه در شیراز

امروزه سردخانه‌ های بسیاری برای مصارف صنعتی و خانگی ساخته می ‌شوند که هر کدام از آن‌ ها ویژگی ‌های مختلفی دارند. 

برای اطلاع از جدیدترین قیمت های خرید و ساخت سردخانه در شیراز همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید. شماره تماس: 09156152857

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×
×

چطور میتونم کمکت کنم؟